Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Działania

Inspekcja Transportu Drogowego działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i porządku w transporcie drogowym. Powołana została do kontroli przestrzegania przepisów w zakresie transportu drogowego oraz niezarobkowego krajowego i międzynarodowego przewozu drogowego wykonywanego pojazdami samochodowymi. Inspekcja Transportu Drogowego funkcjonuje jako samodzielna, niezależna, umundurowana i uzbrojona służba kontrolna od 2002 roku i ma za sobą dziesięć lat działania jako organ kontroli państwowej w zakresie transportu drogowego.

 • Bezpieczny Autokar Wakacje 2022

  Plakat reklamujący akcję Bezpieczny Autokar
  Informujemy, że , Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu w okresie wakacji będzie prowadził kontrole autobusów w ramach dyżuru stałego pod Wzgórzem Andersa w ciągu ulicy Ślężnej w każdą sobotę w godzinach 7.00 – 9.00. W związku z tym osoby zgłaszające kontrole powinny przekazać przewoźnikowi informację, aby odpowiednio wcześniej, przed realizacją przewozu skierował autobus w w/w miejsce, celem przeprowadzenia kontroli. W dni robocze, kontrole autobusów prowadzone będą w miarę możliwości w miejscach odjazdu wskazanych przez osoby zgłaszające. W tym celu należy zgłosić zapotrzebowanie na kontrolę co najmniej na 3 dni przed realizacją przewozu. Zgłoszenia można dokonać przez stronę internetową WITD we Wrocławiu w zakładce – ZGŁOŚ DO KONTROLI, e-mailem wysyłając zgłoszenie na adres: sekretariat@dolnyslask.witd.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 71 326 51 60.  Poświadczeniem przeprowadzonej inspekcji jest kopia protokołu kontroli wydana kierowcy przez inspektorów transportu drogowego.
  Data publikacji: 20-06-2022 08:32
 • TRANSPORT ODPADÓW Z NARUSZENIAMI

  Zatrzymany do kontroli pojazd ciężarowy bez wymaganego oznakowania tablicą ODPADY i inspektor transportu drogowego
  Przewoził odpady pojazdem bez wymaganego oznakowania i dokumentów. Nieprawidłowy transport zatrzymali inspektorzy z dolnośląskiej ITD.
  Data publikacji: 07-07-2022 08:29
 • „NIEBEZPIECZNY” AUTOKAR

  pojazd zatrzymany do kontroli
  Dnia 4 lipca 2022 r. na prośbę rodziców został skontrolowany autobus mający przewozić dzieci i młodzież na wakacyjny wypoczynek z Wrocławia w Góry Świętokrzyskie.
  Data publikacji: 04-07-2022 14:08
 • KOSZTOWNA JAZDA NA ZAKAZIE

  156 km autostrady A4
  Wykonanie przewozu drogowego w czasie obowiązywania wakacyjnych ograniczeń ruchu ustanowiony dla pojazdów ciężarowych powyższej 12 ton dopuszczanej masy całkowitej okazało się kosztowne dla przewoźnika z Polski i Irlandii. W takcie działań inspektorzy z dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wstrzymali dwa transporty.
  Data publikacji: 04-07-2022 13:37
 • OGRANICZENIA TONAŻOWE POD NADZOREM ITD

  Motocykl inspekcji i zatrzymany pojazd ciężarowy
  Ponownie posypały się mandaty za nieprzestrzeganie przepisów. To wynik działań patrolu motocyklowego z dolnośląskiej ITD kontynuującego nadzór poprawności przestrzegania ograniczeń tonażowych w stolicy Dolnego Śląski i jego okolicach. Wśród zatrzymanych kierowca, który podczas poprzedniej kontroli deklarował poprawę. Nie dotrzymał słowa i w dalszym ciągu nie respektował ograniczeń tonażowych ustanowionych na wrocławskich drogach.
  Data publikacji: 24-06-2022 10:17
 • INSPEKTORZY REAGUJĄ NA WNIOSKI SPOŁECZEŃSTWA

  Motocykl Inspekcji i zatrzymany pojazd ciężarowy
  Skuteczne interwencje inspektorów dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego z wykorzystaniem motocykli służbowych przyczyniły się do zatrzymań kierowców, którzy nie przestrzegali znaków tonażowych. Wszystkie kontrole zakończyły się nałożeniem wysokich mandatów karnych.
  Data publikacji: 15-06-2022 12:09
 • CZY WARTO ZABEZPIECZAĆ ŁADUNEK SYPKI

  Ważenie pojazdu
  W dniu 03.06.2022 r. w Legnicy, inspektorzy z WITD we Wrocławia zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, czteroosiowy przewożący masy ziemne (zmieszane z kamieniami i ceramiką budowlaną) z wykopu pod fundament nowego budynku. Uwagę inspektorów zwrócił brak zabezpieczenia ładunku sypkiego oraz sposób załadowania pojazdu do poziomu burt.
  Data publikacji: 07-06-2022 12:29
 • BEZPIECZNA SZKOŁA Z INSPEKCJĄ TRANSPORTU DROGOWEGO

  Podziękowanie WITD Wrocław za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych
  Dnia 3 czerwca 2022 r. inspektor z legnickiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu przeprowadził zajęcia edukacyjne w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece im. Zenona Bernackiego w Pielgrzymce. Pierwsze spotkanie z dziećmi odbyło się w Nowej Wsi Grodziskiej, kolejne w Pielgrzymce.
  Data publikacji: 07-06-2022 11:22
 • PONIEDZIAŁEK NA PROMILACH

  Inspektor kontroluje przód pojazdu
  W dniu 06 czerwca 2022r.  inspektorzy z Oddziału Wydziału Inspekcji w Jeleniej Górze, w miejscowości   Radomierz-droga krajowa Nr 3, zatrzymali do kontroli pojazd członowy. Opisywanym pojazdem wykonywany był przewóz odpadów w ramach krajowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy.
  Data publikacji: 06-06-2022 10:55
 • Kontrole autobusów w Oleśnicy

  Inspektor kontroliuje autobus na lini diagnostycznej
  10 autobusów realizujących regularne przewozy osób w tym przewożące dzieci do szkół skontrolowali przy użyciu mobilnej linii diagnostycznej dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego. Rezultat to siedem zatrzymanych dowodów rejestracyjnych oraz sześć autobusów niedopuszczonych do ruchu.
  Data publikacji: 02-06-2022 14:40
Wersja XML