Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • TRANSPORT ODPADÓW POD NADZOREM ITD

  Pojazd ciężarowy przewożący odpady
  W dniu 24 marca 2022 roku w ramach akcji dotyczącej kontroli przewozu odpadów Inspektorzy Transportu Drogowego z WITD Wrocław wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, skontrolowali 15 pojazdów przewożących odpady. Nie we wszystkich przypadkach obyło się bez naruszeń co za tym idzie konsekwencji.
  Data publikacji: 25-03-2022 12:56
 • NIETRZEŹWY KIEROWCA POJAZDU CIĘŻAROWEGO

  KONTROLOWANY POJAZD CIĘŻAROWY I POJAZD SŁUŻBOWY INSPEKCJI
  Kierowca ciężarówki należącej do czeskiego przewoźnika, którą zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy z dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego miał 0,35 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany do dalszych czynności policjantom z Wrocławia.
  Data publikacji: 11-05-2022 13:24
 • PRZEWOŹNIK KOLEJNY RAZ PODSTAWIŁ NIESPRAWNY AUTOBUS

  Autobus z niesprawnym oświetleniem - kontrola ITD
  Inspektorzy z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wycofali z ruchu autokar z niesprawnymi światłami, którym jeden z lokalnych przewoźników chciał zawieść dzieci na wycieczkę. Ku zdumieniu kontrolujących okazało się, że podstawiony pojazd drugi raz z rzędu wliczając poprzednią kontrolę, musi zostać skierowany do warsztatu.
  Data publikacji: 11-05-2022 13:00
 • PRZEWÓZ OSÓB Z WYKORZYSTANIEM APLIKACJI

  Pojazd inspekcji i zatrzymane pojazdy osobowe
  Dwóch zatrzymanych kierowców w tym jeden bez ważnego prawa jazdy oraz wszczęte postępowania administracyjne zagrożone nałożeniem wysokich kar to efekt kontroli przeprowadzonej przez dolnośląskich inspektorów transportu drogowego.
  Data publikacji: 29-04-2022 13:45
 • WZMOŻONE KONTROLE PRZEWOZU ODPADÓW

  Wspólna kontrola Inspektorów TD i WIOŚ
  Podczas dwudniowych działań ukierunkowanych na kontrolę transportu drogowego odpadów przeprowadzonych we współpracy z inspektorami ochrony środowiska i funkcjonariuszami Policji, inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 43 pojazdy. W trakcie działań zatrzymali pojazd przewożący odpady do nieuprawnionego podmiotu wyposażony w tablice rejestracyjne pochodzące z innego pojazdu oraz wycofali z ruchu pojazdy z usterkami technicznymi zagrażającymi bezpieczeństwu.
  Data publikacji: 25-04-2022 10:26
 • NA WARSZTAT ZAMIAST DO CELU

  Zatrzymanie do kontroli
  Z powodu nagłej awarii własnego pojazdu realizował pilną operację transportową samochodem ciężarowym udostępnionym przez „profesjonalną” wypożyczalnię. Kontrola inspektorów wykazała, poważne usterki stanu technicznego wobec czego pojazd zamiast do punktu przeznaczenia w trybie pilnym został skierowany do warsztatu i stacji kontroli pojazdów.
  Data publikacji: 22-04-2022 08:53
 • POJAZD ASENIZACYJNY NA DREWNIANYCH PODPORACH

  Inspektor waży pojazd
  Jechał na załadunek niesprawnym pojazdem bez wymaganych uprawnień. Kontrola stanu technicznego wykazał zatrważającą ilość usterek w tym nieuprawnioną modyfikację konstrukcji pojazdu.
  Data publikacji: 15-04-2022 09:19
 • ZA CIĘŻKI POJAZD W NIEDOZWOLONEJ KONFIGURACJI

  Pojazd inspekcji i kontrolowana ciężarówka
  Za ciężki pojazd, w niedozwolonej konfiguracji został zatrzymany przez inspektorów transportu drogowego z legnickiego oddziału dolnośląskiej ITD. W wyniku kontroli okazało się również, że kierowca wielokrotnie naruszył przepisy dotyczące czasu pracy.
  Data publikacji: 11-04-2022 14:17
 • Ogłoszenie o naborze administrator ds gospodarczych

  inspektor, pojazd ciężarowy, autostrada
  Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego poszukuje kandydatów na stanowisko: administrator ds. gospodarczych, w Wydziale Administracyjno-Technicznym praca poza korpusem służby cywilnej Wymiar etatu: 1 Liczba stanowisk pracy: 1 Miejsce wykonywania pracy: Wrocław i obszar województwa dolnośląskiego
  Data publikacji: 11-04-2022 13:44
 • CAŁKOWITY BRAK HAMULCA = CAŁKOWITY BRAK WYOBRAŹNI

  kontrolowany zespół pojazdów
  Kolejny przypadek dość swobodnego podejścia przewoźnika do tematu bezpieczeństwa w ruchu drogowym ujawnili Inspektorzy Transportu Drogowego z kłodzkiego oddziału WITD Wrocław W dniu 6 kwietnia 2022roku, podczas kontroli zespołu pojazdów zatrzymanego w m. Jeleniów, na krajowej „ósemce”, stwierdzili niesprawność układu hamulcowego naczepy.
  Data publikacji: 08-04-2022 11:23
Wersja XML