Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

OGRANICZENIA TONAŻOWE POD NADZOREM ITD

23 czerwca (czwartek) inspektorzy z patrolu motocyklowego wrocławskiego oddziału dolnośląskiej ITD., kontynuowali poprawność respektowania ograniczeń tonażowych ustanowionych we Wrocławiu i ościennych powiatach.

W trakcie działań nadzorem objęto ponownie ruch pojazdów na ul. Okulickiego i ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu oraz ul. Wyszyńskiego w Obornikach Śląskich.

Podobnie jak w trakcie poprzednich kontroli stwierdzono wiele przypadków naruszeń zakazów tonażowych przez kierowców aut ciężarowych. W trakcie kontroli inspektorzy zwracali  również uwagę na stan technicznych pojazdów.

Najlepiej obrazującym przypadkiem nie respektowania przepisów i poleceń kontrolujących  okazała się być kontrola kierowcy 32 tonowej wywrotki, który podczas wcześniejszego zatrzymania 14 czerwca na ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu na poruszaniu się na zakazie bez zabezpieczonego ładunku deklarował poprawę. Jak się okazało słowa te nie znalazły pokrycia w zachowaniu kierowcy.

Inspektorzy na niesłownego kierowcę stwarzającego zagrożenie na drodze ponownie nałożyli mandaty karne za niestosowanie się do ograniczeń tonażowych i niezabezpieczenie ładunku sypkiego.   

W Obornikach Śląskich okazało się, że z przestrzeganiem ograniczeń tonażowych nie jest tak źle jak we Wrocławiu lecz stan techniczny pojazdów pozostawia wiele do życzenia. W trakcie kontroli zatrzymano dwa pojazdy w których stwierdzono istotne usterki techniczne. Problemem okazała się być mocno uszkodzona szyba czołowa i zużyte ogumienie.

Wszystkich kierowców którzy zdecydowali się na nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ukarano mandatami karnymi, a dowody niesprawnych pojazdów zostały zatrzymane.

 

 

Wersja XML